febrero 6, 2020

2020) Czy motywacja wizualna do czyszczenia powierzchni w kuchni jest spójna z higienicznie przejrzystym polityka?

2020) Czy motywacja wizualna do czyszczenia powierzchni w kuchni jest spójna z higienicznie przejrzystym polityka?

Zaraz po przygotowaniu – 73 procent. Zaraz przed przygotowaniem – 53 proc. Gdy jest brudne – 43 proc. Gdy mamność z. Brudnym – 39 procent. Gdy jest lepkie – 30 proc. Gdy gośćmi są Zwiedzanie – 16 proc. Źródło: Źródła:

MГёretrГё, T., i in. (2020) Czy wizualna motywacja do czyszczenia powierzchni w kuchni jest spójna z higienicznie czystym logo? Kontrola żywności.

„Http://www.news-medical.net/news/20201027/23509/Portuguese.aspx”,”200″,”OK”, „ Sprawdzone przez Emily Henderson, B.Sc. 27 października 2020 r

Albo ludzie i ludzie mogą przenosić się i przewlekle drobnoustroje dangers, a czystość może być przewlekle je przed get sick. Ale równie zajmowanie lub tempo, świetne produkty chemiczne i wodę, the niektóre peoples wspomniały tylko o tym, kse ekstrakcyjne usuwanie może usunąć florê, którą naturalne Bakteriana nás terrós trochę do wokó

W związku z tym naukowcy prowadzili badania, którzy koncentrują się na powiatach różnych krajów europejskich, czyszczą swoje ludzkie Campagnaor de Cozinha i te powierzyscce.

Nigdy nie zauważamy, ste stwierdzenie Czyści considores twoją kuchnię Artprice.com i zaraz zgrubnie talerze do przyrządzania żywności. Aby najlepszy moment, aby wyeliminować bakterie, odrzucić, że jesteś bezpieczny lub żywności, która może zawierać bakterie, takie jak surowe mięso czy warzywa. “

Solveig Langsrud, naukowiec, Nofima

Przeprowadzono badania Koordynowane lub projektowane przez speak EU nazwa SafeConsume.

Stworzono „rozlane jedzenie” z kurczakiem, gofrownicą i pokruszoną sałatą lodową

„Jemy projekt wskazano, czy w kuchni widoczny jest łączący się pod nim i poziom bakterii. Jak si spodziewaliśmy się, nigdy ma havii. Wiele bakterii może być obecnych na powierzchniach, które czyści wyglądają i tylko na powierzchniach na tej look dirty ”- Trond Méretré, również z Nofima.

Dodatkowo usuń wszystkie nowe bakterie wina. Naukowcy chcieliby znaleźć wycieki żywności, które można zobaczyć na powierzchniach kuchennych.

W Konsumentów zastosowano trzy różne rodzaje produktów spożywczych (kurczak, jajka i sałata) oraz różne rodzaje ławki i talerze na kołki. Konsumenci opowiedzą o tym, jak wyglądało jedzenie.

Mniej niż w perspektywie szczypiec otwarciowych. Mniej niż w młodym wiernie wykrywają koncentraty rozlane, które uzupełnienie uzupełnienie bakterii dla faza Illinois.

Zjedzenie bakterii może nastąpić bezpośrednio poprzez własne lub poprzez przeniesienie do lub innego pożywienia znajdującego się na powierzchni kuchni i nie będzie do gotowania, jak sosna czy owowo.

Decydujący jest factor another, czyli jedna na powierzchni kuchennej jest wykonana. Na przykład łatwiej było zobaczyć wycieki żywności i napisy laminowane. W porównaniu – drewno i plastik.

Wybrano trzy rodzaje wycieków żywności, ponieważ mogą one konwertować lub Campylobacter oraz jako bakteryjne patogenne salmonella. Warto praktyczne, ale zasadniczych różnic jest między kilkoma krajami europejskimi do tego, jak tylko te bakterie się wykorzystają.

W celu zbadania lub przeżywalności do Campylobacter i patogennych salmonelli, naukowcy mieszają te wycieki pokarmu i oraz na wodę i left it wysychają na powierzchnię. Jak bakterie na czystych powierzchniach giną trochę szybko, ale jak bakterie żyją długo, jeśli jest to w gałęzi żywności. Mimo to naukowcy odkryją, piec bakterie salmonelli przeżywają dłużej niż Campylobacter.

Albo klif, albo wysoki poziom kukurydzy, takie same po, albo rozlanie pokarmu i poprawę, lek na poziomie infekcji lub klif – oczyść natychmiast po zabezpieczeniu surowego mięsa, na przykład.

Różnice w europejskich zwyczajach Sprzątanie kuchni

Wyniki zasugerują, Twoe Twoja skóra będzie wystarczająco czysta, aby przewlekłe się przed innymi infekcjami bakteryjnymi.casa nova cena Naukowcy Konsekwencje chcieliby dowiedzieć się, ile ludzi czysto naprawdę i powierzchni i rutynowo gotować to samo po posiłków.

W ocenie uczestniczyło prawie 10 000 osób w krajach europejskich. Wspomniane kraje to Dania, Francja, Grecja, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy i Węgry.

“HГЎ Różne korzenie, dzięki którym ludzie sprzątają swoje kuchenne powierzchnie. Możesz mieć niektóre społeczne i kulturowe powody, na przykład chęć bycia czystym i zapakowanym. Możesz chcieć kogoś skasować, ponieważ jego zmysł daje a daje aversé, lub możesz mieć pewne powody związane z saéde czyszczenia, na przykład, aby zapobiegać infekcji, wyjaśni de Kydia.

W środku dnia 73 procent opinii strony, ce czyści swojego chłopa z cuisine i zaraz z szorstką płytą do were in this sensu.

Po drugie – spotykana okazja – czyste domowe restauracji Campagnaor de cuisine – tuż przed rozpoczęciem spotkania, aby przygotować lub zjeść. Tutaj Norwegowie są w środku w środku 53 proc. Najniższa część jest w Hiszpanii i wynosi 42%, kiedy 62% rzymskich czyszczenia powierzchni robi chłop z kuchni wcześniej, jak przyrządzać jedzenie.

Czyszczenie i nawyk

Wydaje się, istnieje różnica między młodymi ludźmi a kilkoma Eldami. Kiedy młode w wieku od 16 do 25 lat czyścić blat w kuchni chirurgir skórka, gdy sujo © dirty lub lepkie, lub powyżej 65 lat czyści bardziej rutynowo – jestem równie w tej klasie wiekowej, w której większość ludzi sprząta z przygotowania lub zaopatrzenia.

Będziesz mógł uczestniczyć w wolnej przestrzeni, aby uczestniczyć w spotkaniu wielokrotnościowych i będę robić więcej. Jednak niewiele ponad pięć na sto tamy, której dotyczy czyste tylko ich chłopskie roboty kuchenne i płyty zgrubne, gdy wyglądają brudno.

– ta osoba, która wygra lub wygra specjalizację, utrwaliła nowe nawyki. Ponieważ jako bakterie chorobotwórcze nigdy wiem, with widzisz gołym okiem ”- mówi Paula Teixeira.

Facty dotyczące badań

Dochodzenie jest częścią UE od pięciu lat Horizon2020 SafeConsume zwanym projektem). SafeConsume jest koordynowane przez Nofima i ma 32 członków w 14 krajach. Albo project interdyscyplinarnym, albo cel ogólny – wpływ na zdrowie bakterii chorobotwórczych przenoszonych przez życie. Witryna SafeConsume.eu uprzywilejowana projekt aktualny.

Badania zatrudnienia od niedawna nie dziennik naukowca Nazywany przełomowy żywności

Praktyczne informacje na temat czyszczenia higienicznego można znaleźć w

Fakty – Kiedy lub w kuchni zostanie wyczyszczony:

Kiedy uczestnicy europejskiej oceny byli zamawiają, gdy przygotowywano wyczyszczono ich blat kuchenny, fale i fale wzrostowe lub jedzenie (można zaznaczyć kilka opcji), odpowiedział na to pustful jest nastę:

Nawet po przygotowaniu posiłków 73% Nawet przed przygotowaniem lub jedzeniem – 53% Kiedy jest brudno – 43%. Z. Dirty stykasz – 39% Kiedy na lepkie – 30% Gdy goście odwiedzają – 16 zasródły do ​​czasopisma:

MГёretrГё, T., i in. (2020) Czy wizualna motywacja do czyszczenia powierzchni w kuchni jest spójna z higienicznie czystym logo? Kontrola żywności.

„Http://www.news-medical.net/?tag=/Salmonella”,”200″,”OK” “” https://www.news-medical.net/news/20201027/23509/Italian. Aspx ”,„ 200 ”,„ OK ”,„ Sprawdzone przez Emily Henderson, B.Sc. 27 października 2020 r

Żywność i ludzie mogą przenosić i przenosić i przenosić niebezpieczne mikroby, a czystość może uchronić cię przed zachorowaniem. Ale wymaga również czasu, używa chemikaliów i wody, czasem ludzie obawiają się, że znaczące czyszczenie może wyeliminować naturalną florę bakteryjną, którą wolelibokyść miećie mieć.

W wyniku badaniacy prowadzilibyśmy prowadzili skupiające się badania in TYM, kiedy badania z kilku krajów środków finansowych i czy oceny blatów kuchennych ceny, które sprawcy są czyste, Moga fakotkacznięie czorzyczniecznieęmieczieczieczieczieczieczieczieczieczęczęczieczieczieczieczne

Zauważyliśmy, szukamy sporzadzenia społeczności czyści blaty kuchenne i deski do krojenia zaraz po przygotowaniu posiłków. Najlepszy czas na wyeliminowanie bakterii po przetworzeniu żywności, która może zawierać szkodliwe bakterie, na przykład surowe mięso lub brudne warzywa.

Solveig Langsrud, naukowiec, Nofima

Koordynuje projekt UE o nazwie SafeConsume, na mocy nakazów.

Stworzył „wyciek żywności” z pokruszonego kurczaka, mieszanki waflowej i sałaty lodowej

Rozpocznij projekt, aby ustalić, czy sprawdzić związek między widocznym brudem w kuchni i zastrzyku bakterii. Spodziewaliśmy się, ne nigdy nie było. Wiele bakterii może być obecnych na powierzchniach, które będą wyglądać na czyste, a także trochę na powierzchniach, które będą dostępne na brudne ”- mówi Trond MГёrofetrż, rwnie

Ale pozbycie się wszystkich bakterii nigdy nie jest celem. Naukowcy chcieli dowiedzieć się, czy wycieki żywności, które zazwyczaj mogą zawierać bakterie, widoczne na powierzchniach kuchennych.

Trzy różne rodzaje rozlanej żywności (kurczaki, jajka i sałata) w różnym stężeniu stosowane przez użytkowników na blaty i deski do krojenia. Konsumenci zgłaszali, jak widoczny był wyciek żywności.

Mniej niż Północ, wyjście z debaty, wyjście wycieków, które mogą zająć stanowisko, aby uczynić je Illinois.

“Połknięcie szkodliwych bakterii może nastąpić bezpośrednio przez dłonie lub poprzez przeniesienie me na sezon, która była na powierzchni kuchni i nie zostanie ugotowana, na przykładix lub owoce”

Kolejnym jest produkcja, z tytułu produkcji jest produkcja kuchenna. Stwierdzono na przykład, że łatwiej było zobaczyć wycieki żywności na powierzchniach laminatu w porównaniu z drewnianymi i plastikowymi.

Wybrano trzy rodzaje wycieków żywności, ponieważ mogą one zawierać bakterie Campylobacterium i Salmonella. Warto ręczników na różnicę między krajami europejskimi.

Aby zbadać przeżywalność patogennych Campylobacterium iacterii Salmonella, naukowcy zmieszali je z rozlaną żywnością i wodą i pozostawili do wyschnięcia na powierzchni. Bakterie na czystych powierzchniach giną raczej szybko, wszystkie bakterie żyją dłużej, jeśli znajdziesz się w rozlanej żywności. Ponadto naukowcy odkryli, bake bakterie Salmonella przeżywają dłużej niż Campylobacterium.

Najwyższe ryzyko poręczenia po rozlaniu żywności, średnie ryzyko infekcji jest sprzą do bezpośrednio po np. Obróbce surowego mięsa.

Różnice w europejskich zwyczajach sprzątania kuchni

Wyniki wskazały, ue utrzymywanie widocznej czystości nie wystarczy, aby uchronić siebie i innych przed infekcją bakteryjną. W rezultacie naukowcy dowiedz się, ile osób faktycznie rutynowo czyści badania naukowe natychmiast po przygotowaniu posiłków.

W badaniu udziałło udział prawie 10 000 osób z projektów projektów. Wspomniane kraje to Dania, Francja, Grecja, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy i Węgry.

– Oto kilka powodów, dla których ludzie czyszczą swoje własne kuchenne. Odpowiedź istnieć przyczyny społeczne i kulturowe, takie jak chęć, aby rzeczy wyglądały na czyste i uporządkowane. Ludzie mogą chcieć pozbyć się widocznego brudu, ponieważ wywołuje u nich wstręt lub mogą istnieć zdrowotne powody do czyszczenia, na przykład w celu zakaz infekcjom ”- wyjaśnienie. Lydiaś University.

73rednio 73 procent dnia deklaruje, ce czyści blat kuchenny i deski do krojenia zaraz po użyciu.

Drugą częstą okazją do czyszczenia blatów blatów kuchennych jest tuż przed zakończeniem posiłków. Tutaj Norwegowie mają europejską 53 proc. Jednocześnie 42%, gdy 62% w Rumunii czyści poprawne sprawozdanie przed posiłkami.

Zwyczaje dotyczące czyszczenia i wieku 

Wydaje się, istnieje różnica między młodymi a starszymi ludźmi. Podczas gdy młodzi ludzie w wieku od 16 do 25 lat czyścą swój blat kuchenny często trwający, gdy są brudni lub lepi, 65-latków sprząta bardziej rutynowo – i tak samo jest wudiejowe czy group.

Osoby, które wzięły udział w ankiecie, biorące udział w niektórych uprawnieniach i zrobiły to więcej. Jednak nieco ponad pięć procent twierdzi, że zye czyści krytyczni blatu kuchennego i deski do krojenia tylko wtedy, gdy wyglądają na brudne.

To właśnie ci ludzie zarobią pol, jeśli wyrobią się nowe nawyki. Ponieważ bakterie chorobotwórcze nigdy nie są widoczne gołym okiem ”, mówi Paula Teixeira.

Facty dotyczące badań

Badania są częścią pięcioletniego projektu SafeConsume EU Horizon2020 lub nazw). SafeConsume jest koordynowany przez Nofima i ma 32 partnerów w 14 krajach. Project ma character interdyscyplinarny, a jego karta jest w wyniku wpływu wpływu na zdrowie chorobotwórcze przenoszonych przez życie. Aktualizacja Witryna projektu SafeConsume.eu.

Badania zostały wydane w wdandaniu naukowym Food Control

Praktyczne informacje na temat hygienicznego czyszczenia można znaleźć pod zapachami

Facty – kiedy blat w kuchni jest czysty:

Europejscy ucznia badania otrzymani, kiedy piszemy, kiedy piszący kiedy blatu kuchennego, w którym przygotowywano jedzenie (mogą być zapytania), odpowiedzi w mediach:

febrero 6, 2020 blog