mayo 7, 2020

5 procent trafia tylko raz na dwa lata

5 procent trafia tylko raz na dwa lata

Eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie Bauhaus w Weimarze pokazuje, dlaczego tym ważniejsze jest zachowanie dystansu. (Źródło: t-online.de)

Na filmie: Ten eksperyment pokazuje, dlaczego zachowanie dystansu w miejscach publicznych jest tak ważne, nawet przy swobodnych pomiarach koronowych. (Źródło: t-online.de)

Stowarzyszenie zaleca, jeśli zbliża się pilna wizyta, pacjenci często mogą zamiast tego skorzystać z godzin konsultacji wideo. Są to możliwe w przypadku wszystkich dolegliwości – nawet jeśli pacjent nie był wcześniej leczony przez lekarza. Najlepiej skontaktować się telefonicznie z lekarzem.

Obecnie wielu lekarzy samodzielnie kontaktuje się ze swoimi pacjentami, aby przełożyć takie wizyty. Jeśli lekarz zaproponuje dalsze wizyty kontrolne, należy do niego zadzwonić, aby omówić, czy wskazane jest przełożenie terminu wizyty.

Instrukcja dokładnego mycia rąk
Seria zdjęć składająca się z 8 zdjęć

W przypadku możliwych objawów SARS-CoV-2 zgłoś się do lekarza tylko w nagłych wypadkach 

Pacjenci z objawami mogącymi wskazywać na chorobę Covid 19 – takimi jak kaszel, gorączka, trudności w oddychaniu, zmęczenie, utrata apetytu – powinni skonsultować się z lekarzem tylko w nagłych przypadkach.

Krajowe Stowarzyszenie Lekarzy ds. Ustawowego Ubezpieczenia Zdrowotnego (KBV) radzi w takim przypadku: Konieczne jest, aby najpierw skontaktować się telefonicznie z lekarzem w celu ochrony siebie i innych przed zakażeniem SARS-CoV-2. Jeśli to konieczne, praktyka udzieli Ci telefonicznej wskazówki do biura właściwego dla Twojego regionu w celu uzyskania dalszych wyjaśnień. 

Ale także dla osób bez objawów: odwiedzając lekarza, należy zwrócić uwagę na środki ostrożności i higieny zalecane przez Instytut Roberta Kocha, aby chronić siebie i innych przed zakażeniem nowym koronawirusem: Zachowaj minimalną odległość 1,5 od innych ludzi Metrów, umyj dokładnie ręce mydłem, jeśli przychodzisz z zewnątrz, kichaj i kaszlesz w zgięcie ramienia i wyrzuć jednorazowe chusteczki do kosza natychmiast po użyciu.

W niektórych przypadkach lekarze mogą czasowo wydać orzeczenie o niezdolności do pracy przez telefon. Po zrobieniu historii telefonicznej AU może być ważna do dwóch tygodni i zostać wysłana pocztą. Według KBV dotyczy to pacjentów z chorobami górnych dróg oddechowych, które wykazują łagodne objawy, a także pacjentów z chorobami górnych dróg oddechowych, które dają łagodne objawy i którzy są również podejrzani o zakażenie wirusem. Regulamin obowiązuje początkowo do 23 czerwca.

Stomatolog ma obowiązek leczyć tylko w nagłych przypadkach

Obecnie dentyści mogą odwoływać wizyty kontrolne i zabiegi, takie jak czyszczenie zębów, z powodu pandemii koronowej. Inaczej jest w ostrych przypadkach.

"W nagłej sytuacji stomatologicznej, tj. Gdy pacjentowi grozi uszczerbek na zdrowiu, jeśli nie otrzyma natychmiastowej pomocy dentystycznej, lekarz dentysta jest zobowiązany udzielić pomocy"- informuje Niemieckie Towarzystwo Stomatologiczne.

Co dotyczy rutynowych badań szpitalnych?

To zależy od choroby podstawowej pacjenta. Twoja przychodnia lub lekarz prowadzący poinformują Cię, czy wyjaśnienie szpitalne jest obecnie konieczne, czy też może zostać odroczone.

Druga fala w Niemczech: Objawy, przenoszenie i przebieg Objawy, przenoszenie, ochrona: Które grupy ryzyka są szczególnie narażone na kryzys koronowy: „100 procent odpowiedzialności, zero procent wsparcia” Szczepionka dla grup ryzyka: Szczepienie przeciwko pneumokokom jako ochrona przed koroną?

Seniorzy i osoby po przebytych chorobach powinny o tym pamiętać

W szczególności seniorzy i osoby z wcześniejszymi chorobami, które są zagrożone ciężkim przebiegiem Covid-19, powinny raczej zrezygnować z badań profilaktycznych i niepilnych zabiegów po konsultacji telefonicznej z lekarzem.

Na przykład ogólną kontrolę można łatwo przeprowadzić w późniejszym czasie.https://yourpillstore.com/pl/vita-hair-max/ Jednak w żadnym wypadku nie należy rezygnować z planowanych operacji i wizyt kontrolnych bez konsultacji z lekarzem.

Wykorzystane źródła: Krajowe Stowarzyszenie Lekarzy Ustawowego Ubezpieczenia Zdrowotnego (KBV), Niemieckie Towarzystwo Stomatologiczne, Niemieckie Stowarzyszenie Lekarzy Ogólnych, Instytut Roberta Kocha, badania własne, dodatkowe źródła, pokaż mniej źródeł

Utrzymujesz wizytę u dentysty w zaciszu własnego domu? To działa w Monachium Schwabing. Ponieważ tam gabinet ortodontyczny leczy klientów za pośrednictwem połączenia wideo.

W przypadku wizyt u dentysty nie obowiązuje godzina policyjna w okresie kryzysu koronowego. Spotkanie może odbyć się jak zwykle. Ale wielu nie odważy się, boi się zarażenia u dentysty lub na ulicy. W Monachium Schwabing jest ortodoncja, dlatego przynajmniej częściowo przeszła na rozmowy wideo.

Dental One na Leopoldstrasse oferuje wstępne konsultacje i planowanie rozmów poprzez konsultacje wideo "w zaciszu własnego domu" on, mówi na stronie internetowej. "Nadal możesz uczestniczyć w wizytach lekarskich w naszej praktyce, pomimo ograniczeń wyjazdowych".

"Bliski kontakt": Jak wysokie jest ryzyko infekcji u dentysty Druga fala w Niemczech: Objawy, transmisja i przebieg Wiadomości regionalne: Wszystkie najnowsze wiadomości ze wszystkich miast

Niemieckie Towarzystwo Stomatologiczne podkreśla również, że wizyty u dentysty są nadal dozwolone. Pacjenci, u których występują objawy, mają uzasadnione podejrzenia lub u których potwierdzono obecność Covid-19, nie powinni przychodzić do gabinetu i powinni najpierw wezwać dentystę. 

Wykorzystane źródła: Badania własne Miasto Monachium: "muenchenhaltzamm"

Dodatkowe ubezpieczenie dentystyczne jest szczególnie opłacalne dla osób posiadających ustawowe ubezpieczenie zdrowotne, jeśli chcą mieć drogie protezy. Zainteresowane strony powinny wcześnie się zająć i porównać usługi.

Niezależnie od tego, czy jest to korona, most, implant czy wkład: protezy są drogie. Osoby posiadające ustawowe ubezpieczenie zdrowotne często muszą pokrywać część kosztów z własnej kieszeni – w zależności od kraju związkowego do 1228 euro za protezy, jak pokazują statystyki towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych Barmer.

Ustawowe ubezpieczenie zdrowotne (GKV) wypłaca ubezpieczonym stały zasiłek – ale zwykle pokrywa tylko połowę kosztów tak zwanej opieki standardowej.

Dla kogo dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne się opłaca

"Dla każdego, kto jest zadowolony ze standardowych świadczeń GKV, takich jak metalowa korona bez licówki, dodatkowe ubezpieczenie dentystyczne często nie jest opłacalne"- wyjaśnia Elke Weidenbach z centrum porad konsumenckich w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jeśli nie masz dodatkowego ubezpieczenia, a chcesz otrzymać świadczenia z ubezpieczenia zdrowotnego, poinformuj o tym swojego dentystę.

Dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne jest szczególnie opłacalne dla osób ceniących wysokiej jakości protezy – wyjaśnia René Neumann ze Stowarzyszenia Prywatnych Ubezpieczeń Zdrowotnych. "Dzięki tej polisie pacjenci posiadający ustawowe ubezpieczenie zdrowotne mogą obniżyć swój wkład własny i pokryć je nawet do 100 procent"mówi Neumann.

Te wymagania muszą zostać spełnione

Aby umowa doszła do skutku lub aby ubezpieczony opłacał regularną składkę, dentysta nie powinien był klasyfikować żadnego zęba jako wymagającego leczenia.

Dlatego Weidenbach radzi: "Idealnie byłoby, gdyby ochrona istniała około połowy lat 30." Odnosi się do statystyk, według których protezy są często potrzebne tylko od połowy lat 30. do wczesnych 40.

Chcąc wykupić dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne, zazwyczaj musisz odpowiedzieć na kilka pytań zdrowotnych. "Konsumenci powinni poprawnie odpowiedzieć na pytania, w przeciwnym razie ryzykują ubezpieczeniem", wyjaśnia Weidenbach.

Dokładnie porównaj ceny i usługi

Wysokość składki uzależniona jest m.in. od wieku wjazdu ubezpieczonego, ale także wysokości świadczeń oraz stanu uzębienia. W związku z tym nie jest możliwe podanie ryczałtowej informacji o kosztach takiej polisy. Istnieją również umowy, w przypadku których składka rośnie wraz z wiekiem.

Przed zawarciem umowy konsumenci powinni dokładnie rozważyć, jakie świadczenia powinno obejmować dodatkowe ubezpieczenie dentystyczne. Oprócz kosztów protez, niektóre taryfy obejmują również koszty profesjonalnego czyszczenia zębów lub ortodoncji. Warto porównać usługi i ceny.

Różne możliwości pokrycia kosztów

Istnieją również różne opcje zakładania kosztów. "Na przykład ubezpieczonemu zwraca się kwotę ryczałtową, około 30 procent całkowitej kwoty faktury", wyjaśnia Neumann. Stawka ryczałtowa jest zwykle ograniczona do maksymalnie 80 lub 90 procent kwoty faktury. Uwzględniono udział innych nośników kosztów, tj. Udział GKV.

Inna możliwość: Ubezpieczony otrzymuje zryczałtowany procent pozostałych kosztów po opłaceniu z góry ustawowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenie powinno zawsze zwracać 2,3-krotność maksymalnych stawek taryfy opłat dla dentystów (GOZ). "Zwykle wystarczający jest limit do maksymalnej stawki GOZ, wynoszącej 3,5-krotność stawki"mówi Weidenbach.

Uważaj na oznaki: Problemy z zębami mogą wskazywać na chorobę Czy jest wystarczająco dużo wody?: Dlaczego nie powinieneś czyścić szczoteczek do zębów Test finansowy: Dodatkowe ubezpieczenie dentystyczne – Drogie nie zawsze znaczy lepsze

Ponadto umowa nie powinna ograniczać wysokości rocznego zwrotu kosztów. Ponieważ jeśli wynosi to maksymalnie 10 000 euro, ubezpieczającemu pozostaje większe leczenie stomatologiczne po kosztach przekraczających ten limit.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Miał ból zęba i chciał go uśmierzyć alkoholem: kierowca ciężarówki najpierw musiał oddać swoje prawo jazdy, ale potem otrzymał pomoc od policji.

Kierowca ciężarówki z Górnej Frankonii próbował uśmierzyć silny ból zęba alkoholem. 39-latek pił tak dużo, że jeździł po wężowych linach swoją 40-tonową ciężarówką na autostradzie 9 w pobliżu Gefrees w dzielnicy Bayreuth, jak poinformowała w czwartek policja. Urzędnicy wycofali go z obiegu i we wstępnym teście uzyskali dobre 2,5 promila.

Pominięto środki koronacyjne: mężczyzna bez maski ochronnej splunął na sprzedawczynię

Śledczy cofnęli mu prawo jazdy, a następnie pomogli mu złagodzić ból: umówili się na leczenie złamanego zęba u dentysty.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Saarbrücken (dpa / tmn) – Około co dziesiąty obywatel Niemiec nie udaje się regularnie do dentysty na badania profilaktyczne. Pokazuje to reprezentatywna ankieta firmy Forsa przeprowadzona w imieniu ubezpieczyciela Cosmos Direkt.

Nowe badanie w USA: Czy pozostałości koronowe dostają się do ludzkiego genomu? Epidemiolog zajmujący się szczepionką koronową: "W momencie przyjęcia na studia są luki w wiedzy" Badanie porównuje choroby: Covid-19 jest prawdopodobnie trzy razy bardziej śmiertelny niż grypa Rozmowy telefoniczne i wieczory z grami: Utrzymywanie kontaktów w zamkniętym sklepie lub barze?: Ryzyko zakażenia koronami – tutaj wzrasta

11 procent ankietowanych stwierdziło, że chodziło do gabinetu rzadziej niż raz na dwa lata lub tylko wtedy, gdy miały ostre problemy z zębami. 5 procent trafia tylko raz na dwa lata.

Zdecydowana większość jednak przychodzi na wizyty kontrolne w zalecanych odstępach czasu: prawie połowa (45 procent) odwiedza zatem dentystę raz w roku. 38 proc. To nawet więcej niż wzorowe osoby i według własnych wypowiedzi umawiają się na wizytę mniej więcej co pół roku. We wrześniu 2020 roku przebadano 1003 osoby w wieku 18 lat i więcej.

zdrowie
Animacja przedstawia problem infekcji z osłonami twarzy
Czy istnieje ryzyko uzależnienia przy pierwszym spożyciu?
Niemiecki szpital jedzie specjalną trasą Corona
Niemieccy piłkarze wywołują sensację zupełnie nago
W Grecji rośnie liczba nowych infekcji
Kobieta mówi tylko z obcymi akcentami
Thunberg: Dlatego pojawił się wirus koronowy
Czy dżuma nadal jest niebezpieczna?
Tak często Niemcy uprawiają seks – ocena ludzi jest jasna
Nowy środek dezynfekujący zapewnia długotrwałą ochronę
Lekarze zgłaszają te nowe objawy

Sześć na dziesięć osób (60 procent) stwierdziło, że w tym roku przeszło już badanie kontrolne. Około trzech na dziesięć osób (29 procent) zdecydowanie chce, a przynajmniej prawdopodobnie nadal chce.

Spośród osób, które nie zgłosiły się jeszcze do dentysty w celu profilaktyki w 2020 roku, 28 procent stwierdziło, że nie chciało jeszcze iść do gabinetu z powodu pandemii koronowej.

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, najlepiej ustawić przewijak dla swojego dziecka. Praktyczny mebel nie tylko oferuje dużo miejsca do przechowywania, ale można go również rozsądnie używać, gdy dziecko wyrosnie z wieku pieluchy.

Dużo miejsca dla dziecka i na przewijak – przewijak

Przewijak to tradycyjna komoda z większym mocowaniem z bocznymi krawędziami, które zapobiegają przypadkowemu wypadnięciu dziecka. Szczególną cechą przewijaka jest to, że jego wysokość jest optymalnie dopasowana do jego przeznaczenia. Przewijak umożliwia przewijanie dziecka bez konieczności pochylania się lub zbytniego pochylania do przodu.

Ponadto przewijak oferuje znacznie więcej miejsca do przechowywania w pokoju dziecinnym w porównaniu z innymi rozwiązaniami dla przebieralni. Jest to konieczne, ponieważ rośnie liczba pieluch, ręczników, proszku i innych przyborów do przewijania. Szczególnie wygodne jest również, aby ubranie dziecka było łatwo dostępne w przebieralni. Przestrzeń do przechowywania przewijaka jest do tego idealna.

Możliwość długotrwałego użytkowania przewijaka

W przypadku większości komód do przewijania szczególnie praktyczne jest to, że przewijak można wyjąć, a mebel można później wykorzystać jako zwykłą komodę w pokoju dziecięcym.